У чому полягає перевага нашої RIS-технології?

– Ізоляційний матеріал

Ізоляційний шар RIS (Resin Impregnated Synthetics) у конструкції вводів ChinSun виконаний із синтетичного волокна, у вигляді тонкої повсті, замість традиційного ізоляційного паперу, що міститься в RIP-ізоляції. Цей вид ізоляційного матеріалу набагато «чистіше» паперу та значно менше вбирає вологу. У порівнянні з ізоляційним папером, поверхня повсті більш пориста, тому, коли два сусідні шари намотуються разом, між волокнами виникають перехресні з’єднання, що полегшує просочення, а після затвердіння смоли адгезія між шарами збільшується.

– Захисний ємнісний екран:

У вводах ChinSun з RIS-ізоляцією використовується тканина із вуглецевого волокна замість традиційної алюмінієвої фольги або напівпровідникової стрічки. Каучуковий компаунд просочується всередину тканини з вуглецевого волокна набагато краще, оскільки проникає в неї перпендикулярно, на відміну від алюмінієвої фольги. Ємнісний екран з вуглецевого волокна має напівпровідні краї, які значно збільшують ініціюючу напругу часткового розряду, завдяки чому під час роботи частковий розряд практично не виникає. Рівень часткового розряду вводу ChinSun RIS становить не більше 2 пКл за подвоєної максимальної робочої напруги між фазою та землею. Більш того, екрануючий шар з вуглецевого волокна має набагато більшу провідність, ніж напівпровідна стрічка, тому він не перегрівається ємнісним струмом, як це часто буває у випадку використання напівпровідного екрану.

– Економія часу просочення

Основні технології виробництва вводів з RIS-ізоляцією ChinSun, такі як «сухе» вальцювання та вакуумне просочення, не лише покращують характеристики ізоляції, але також підвищують докладність управління процесом виробництва та скорочують його тривалість.

Папір, просочений епоксидним компаундом (RIP) – це вдала, перевірена технологія. RIS-ізоляція (синтетична тканина, просочена епоксидним компаундом), розроблена компанією ChinSun, є вдосконаленою RIP-технологією. Ізоляційний папір був замінений синтетичною повстю, а епоксидний композит оновлений та адаптований для забезпечення високої адгезії до синтетичних волокон.

Удосконалений епоксидний компаунд добре просочується всередину конденсаторного остова, що дозволяє значно скоротити процес затвердіння компаунду. Крім того, значно скоротився процес сушіння перед просоченням, оскільки полімерні волокна, на відміну від паперу, не гігроскопічні та вбирають значно менше вологи, ніж папір. Використання RIS-технології, у поєднанні з широким вибором матеріалів та методів обробки, дозволило значно скоротити процес виробництва високовольтних вводів.

– Покращені електричні параметри:

RIS-технологія виробництва воду ChinSun відповідає вимогам, викладеним у стандарті IEC 60137, у тому щодо електричних, термічних та механічних властивостей, зазначених у стандартах IEEE. Вводи з RIS-ізоляцією характеризуються дуже низьким коефіцієнтом діелектричних втрат (tanδ <0,35%), а їх електрична конструкція та швидке просочення дозволяють уникнути часткових розрядів до подвоєної максимальної робочої напруги між фазою і землею, вказаної у технічній специфікації, за фонового вимірювання часткових розрядів на рівні 2 пКл, що набагато краще за параметри, наведені у вимогах стандарту IEC до вводів з RIP-ізоляцією, тобто – діелектричні втрати <0,7%, рівень часткових розрядів 10 пКл і 5 пКл при 1,05 мкФ і 1,5 мкФ відповідно, де Uf – максимальна робоча напруга між фазою та землею.

– Широкий спектр застосувань

Завдяки чудовим характеристикам, покришки із силіконового каучуку, який забезпечує надійний захист від забруднень та пробоїв, прохідні ізолятори та вводи з RIS-ізоляцією ChinSun можна встановлювати навіть у дуже забруднених зонах, тобто класу E (відповідно до стандарту IEC 608, 2008 – «серйозне забруднення навколишнього середовища»). Крім того, завдяки «сухій» ізоляції та спеціальній конструкції, вводи ChinSun з RIS-ізоляцією можна встановлювати в будь-якому положенні, тобто діапазон кута відхилення від вертикалі може становити навіть 90°.

Таким чином, під час проектування та виробництва вводів ChinSun, основна увага фахівців концентрувалася на впровадженні RIS-технології, з урахуванням ретельного добору матеріалів та високої докладності виконання. Поява вводів із RIS-ізоляцією ChinSun на міжнародному ринку – це ще одна віха в розвитку технології вводів для трансформаторів сухого типу.