Jakie są zalety technologii RIS w naszych przepustach?

 

– Materiał izolacyjny:

Warstwa izolacyjna przepustów ChinSun RIS wykonana jest z włókna syntetycznego w postaci cienkiego filcu zamiast tradycyjnego papieru izolacyjnego jak w przepustach RIP. Ten rodzaj materiału izolacyjnego o wiele „czystszy” niż papier, i trudniej absorbuje wilgoć. W porównaniu z papierem izolacyjnym, powierzchnia filcu jest w bardziej porowata, w związku z tym, gdy dwie sąsiednie warstwy są nawinięte razem, wystąpią pewne krzyżowe połączenia włókien pomiędzy nimi, co ułatwia impregnację, a po utwardzeniu żywicy przyczepność między warstwami będzie większa.

 

– Ekran pojemnościowy:

Przepusty ChinSun RIS wykorzystują tkaninę z włókna węglowego jako ekran pojemnościowy zamiast tradycyjnej folii aluminiowej lub taśmy półprzewodnikowej. W porównaniu z folią aluminiową, tkanina z włókna węglowego umożliwia prostopadłe przechodzenie przez nią żywicy, co zapewnia lepszą impregnację. Ekran pojemnościowy z włókna węglowego ma również półprzewodnikowe krawędzie, które znacznie zwiększają granicę napięcia inicjującego wyładowania niezupełne, dzięki czemu podczas pracy prawie one nie występują. Poziom wyładowań niezupełnych izolatora przepustowego ChinSun RIS wynosi nie więcej niż 2pC poniżej dwukrotności maksymalnego napięcia pracy linia-ziemia. Co więcej, warstwa ekranująca z włókna węglowego ma znacznie wyższą przewodność niż taśma półprzewodnikowa, dzięki czemu nie zostanie przegrzana przez prąd pojemnościowy przepustu, co może się zdarzyć przy zastosowaniu ekranu półprzewodnikowego.

 

– Oszczędność czasu impregnacji

Podstawowa technologia produkcji przepustów RIS firmy ChinSun, taka jak walcowanie na sucho i impregnacja próżniowa, nie tylko poprawia parametry izolacji, ale także poprawia dokładność kontroli procesu i skraca czas produkcji.

Papier Impregnowany Żywicą (RIP) jest dobrą i dojrzałą technologią. RIS (Resin Impregnated Synthetics) firmy ChinSun jest udoskonaleniem technologii RIP. Papier izolacyjny został zastąpiony filcem syntetycznym, a system żywic również został unowocześniony, aby dostosować się do włókien syntetycznych.

Dzięki zastosowaniu udoskonalonego systemu żywic, rdzeń pojemnościowy może być impregnowany bezpośrednio do ostatecznego kształtu i utwardzony w krótkim czasie. Dodatkowo proces suszenia przed impregnacją ulega znacznemu skróceniu, ponieważ włókna polimerowe w przeciwieństwie do papieru nie są higroskopijne, pochłaniają znacznie mniej wilgoci niż papier. Połączenie zaawansowanego doboru materiałów i zwiększonych możliwości obróbki sprawia, że przepusty RIS mają znacznie skrócony czas produkcji w porównaniu z technologią RIP.

 

– Doskonałe parametry elektryczne:

Technologia przepustów RIS firmy ChinSun spełnia wszystkie parametry wymagane w normie IEC 60137, a także właściwości elektryczne, termiczne i mechaniczne odpowiednich norm IEEE. Przepusty te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem strat dielektrycznych (tan δ typowo < 0,35%), a ich konstrukcja elektryczna i bezawaryjny proces impregnacji pozwalają na uzyskanie poziomu wyładowań niezupełnych przy dwukrotności maksymalnego napięcia pracy faza-ziemia, które jest określone przy tle pomiaru WNZ wynoszącym 2 pC. To znacznie lepiej niż wymaga tego norma IEC dla przepustów RIP, tj. strata dielektryczna <0,7%, poziom wyładowań niezupełnych 10pC i 5pC odpowiednio przy 1,05Uf i 1,5Uf, gdzie Uf jest maksymalnym napięciem pracy faza-ziemia.

 

– Nadaje się do różnych instalacji

Wykorzystując doskonałe parametry anty-zanieczyszczeniowo-przebiciowe kloszy z gumy silikonowej, przepust ChinSun RIS może być zainstalowany nawet w bardzo zanieczyszczonych obszarach, takich jak klasa E (klasa E przez IEC 60815-1 (2008)) jest zdefiniowana jako „wysoki stopień zanieczyszczenia środowiska”. Ponadto, dzięki suchej izolacji i specjalnej strukturze przepustu RIS firmy ChinSun, można ją zainstalować w dowolnym położeniu, tj. kąt instalacji od pionu może się zmieniać od 0° do 90°.

Wiele profesonalnej pracy zostało skondensowane w technologii przepustów RIS ChinSun, od wysokiej precyzji i rozsądnego projektowania produktu, do rygorystycznego doboru materiałów i wyśmienitego rzemiosła. Pojawienie się przepustów RIS ChinSun to kolejny kamień milowy dla rozwoju techniki wysokiego napięcia przepustów typu suchego o strukturze pojemnościowej.